Тема: А щодо Ідольських жертов
Ціль: Щоб мати правильне знання і правильно використовувати свої права. Іноді, моє право може бути спокусою для немічного і немаючого знання брата. Я тоді грішу проти Христа.
Повторення попереднього
Минулий раз ми відповіли на перше питання яке турбувало церкву у Коринті – це питання шлюбу та сімї. Ми бачили дві колонки. Перше – накази Божі і друге це поради Павла.
Наказами ніколи не можна нехтувати чи їх порушувати, а поради треба приймати до уваги і якщо це можливо то виконувати.
Мотивація до цього уроку
Наша ціль сьогодні зрозуміти, що Павло сказав коринтян відповідаючи на питання про ідольські жертви. Бо ми знаємо що у коринті виникла проблема, що дехто був призвичаєний до ідолів, навіть навернувшись до Христа.
Але відповідаючи на запитання про ідольські жертви, Павло говорив про «знання і право»
Запитання:
- Чи готовий я відмовитись від своєї вигоди, заради іншого віруючого?
- Чи можу я піти на жертви, заради мого брата чи сестри?
- Якщо як готовий відмовитись від вигоди і іду на жертви, то коли я повинен це робити і чи це має бути завжди? Можливо це лиш в окремих випадках?
Хід уроку
Кл. слова: Ідол – ідольські жертви
Знання, право, воля.
Ідол – ідольські жертви: |
Знання: |
Воля – особисте право: |
8:4 – ідол у світі ніщо.( немає ніякого значення, не є божеством) 5- не є богом, а так званим богом – їх є дуже багато 7 до нього деякі призвичаїлись. (Ще признають ідолів і досі, після покаяння ще живуть ідолом) 10 – вони мають свої храми( капище)
Висновки: 1. Ідол це не божество, тому він рівний всім предметам. ( стілець, дерево, і.т.д.)
|
8:1 – відкриває що є ідол – надимає людину, любов будує. 4 – говорить, що ідол – ніщо. – бо іншого Бога нема крім Одного 6 Один Бог Отець, що з Нього усе.
7. Є інше знання: – воно призвичаює до ідола. Як? Спонукає посвячувати ідолу – а потім споживати жертви. – опоганює слабе сумління людини. (ми маємо мати таке знання, щоб нас не опоганило, щоб чисте сумління було) ( багато нечистот у нас буває, бо неправильне знання у нас) 11 – веде до загибелі недужого брата, за якого Христос помер.
|
8:9 стерегтись, як нею користуватись. ( не для спотикання слабим, бо можна грішити проти Хр) Приклад Павла: як користуватись волею і правом своїм. 9:1 – Павло вільний апостол – утворив церкву у Коринті. 4 має право їсти і пити у них – водити з собою сестру, дружину. 6. – має право не працювати. 7. Чому? Бо посадив виноградника ( коринт) і має право збирати від них. 11. сіяв духовне, має право жати тілесне від них. 12 не вжив права цього, щоб не нашкодити Євангелії. 14 – хоча має право жити з неї. 18 – але не використовував особистих прав щодо благовістя.
Чому Павло так терпів? 19 – придбати юдеїв – придбати підзаконних (євреїв) – придбати беззаконних (язичник) – придбати слабих – бодай деяких 25 – він стримується від того, що може нашкодити іншим, ради отримання нетлінного вінця.
|
RV 1Кор.8:1 Теперь о мясе, принесенном в жертву языческим богам. Конечно, нам известно, что "у всех у нас есть знание". Но знание порождает зазнайство, а любовь созидает.
IBSNT 1Кор.8:1 Теперь к вопросу о пище, посвященной идолам.
Нам известно, что все мы обладаем знанием, но знание делает людей гордыми, а вот любовь укрепляет.
Р, В, 8:7 Но не у всех есть такое знание. Некоторые, до самого недавнего времени поклоняясь идолам, так привыкли к этому, что, когда едят жертвенную пищу, думают, что она действительно посвящена божеству, и это отягощает их совесть и делает ее нечистой.
Кас 8:7 Но знание это не у всех: некоторые по закоренелой привычке к идолу едят эту пищу, как идоложертвенное, и совесть их, будучи немощной, оскверняется.
Висновки по цьому уроку:
- Яке у нас знання, такі будуть наші дії. Визнаємо ще ідола за щось, тоді будемо продовжувати іти до нього і ще споживати його жертву як ідольську.
- Якщо у нас правильне знання, але рядом є брат чи сестра що мають інше знання, то будьте уважні щоб не спокусити слабе сумління немічного.
-
У нас є воля і право на життя відповідно своїх знань. Але будьте уважні, чи ваше право не буде для знищення немічного брата з слабим сумлінням.
Застосування:
- Яке у тебе знання про Єдиного Бога? Можливо наряду в Одним Богом, ти ще маєш інших богів?
- Образ твого життя говорять про те, що ти знаєш? Чи знаєш ти Живого Бога?
- Як ти користуєшся своєю волею і своїми правами? Ти вільний постувати як ти хочеш, але твоя воля має умови. Ти маєш багато прав, але використовуй лише ті, яке не нашкодять Євангелії.
- Чи біжиш ти на перегонах щоб отримати нетлінний вінець? Якщо біжиш, то від чого ти стримуєшся заради нетлінного вінця? ЩО СВІДЧИТЬ ПРО ТВІЙ БІГ?
Висновки:
2. Увага. Не спішіть робити висновків таких, бо у наступній главі Павло візьметься за тих немічних братів які ще були призвичаєні до ідолів.
3. Чи ви думаєте, що Павло залишить так ситуацію, щоб далі ті хто ходив до божниці, далі ходили?