Церква "Відродження" ЄХБ

Історія прикрас

 

Тут викладається точка зору щодо того, як ми повинні  вести себе перед Господом. Крім того, у цих словах згадується  про стародавні порядки в Церкви.

 

 Ця точка зору є продовження біблійних поглядів. Що ж, у такому випадку, вважали нормою космологи? Що думали з цього приводу ізраїльтяни? Яку роль відіграло вживання косметики та прикрас в їхньому житті?

 

 Незважаючи на жорстку позицію супротивників прикрас і косметики, Біблія дуже чітко розрізняє особливе вживання (цих термінів), у зв'язку з чим ми можемо зрозуміти, Що дозволяється Законом, а що заборонено. У перекладах ми можемо знайти спотворення справжнього змісту, який був спочатку закладений в Біблії. Наша мета як раз і полягає в тому, щоб досліджувати справжнє значення текстів, про які тут йдеться та розібратися в численних біблійних заборонах.

 

 Найбільш важливим аналітичним розділом є походження традиції носити сережки та інші коштовності.

 

Походження традиції носити сережки та інші коштовності

 

 Згідно ЕРЕ (Енциклопедія релігійної етики – прим. Перев.), цілком ймовірно, що ручні та ножні браслети і кільця в один час виконували функцію амулетів.

 

 амулет Невеликий предмет, зазвичай носять на тілі людини і – по забобонним уявленням – що є магічним засобом проти хвороб, нещасть і т.п. (Сьогодні також рекламують різні браслети, амулети від різних хвороб, але допомагає лиш тим хто рекламує їх)

 

 Таким чином, такий тип прикрас міг просто перетворитися з культових предметів на прикраси, як це нерідко траплялося (Regalia, ЕРЕ, том 10, стр. 637). Поза всяким сумнівом, звичай носити амулети, очевидно, бере свій початок з анімістичних культів і повір'їв, які припускають владу і силу, що виходить від світу духів. Цей звичай тривав протягом кількох століть.

 

 Ножний браслет (Anklet – прим. Перев.) – Це слово, що позначає кайдани для ніг і відбувається з незвичного кореня дієслова "оперізувати" або ж "заплітати", "зав'язувати стрічкою". Отже, напрошується варіант "пута", "кайдани".

 

 У всіх цих значеннях слово асоціюється з такими поняттями, як "підневільність", "рабська залежність". З книги пророка Ісаї 3:18 ми можемо дізнатися, що мова йде все ж про дзвінкі прикраси, які у давнину носили на ногах. Ці прикраси широко використовували багато жителів Палестини, і безліч прикрас дійшли до нас.

Булінгер відзначає, що, крім інших прикрас, доволі широке ходіння мали металеві диски, що мають форму півмісяця. Тим не менше, археологічні розкопки наших днів дали певні результати. Були виявлені основні типи прикрас, про які говорилося вище, крім того, були знайдені численні прикраси інших типів.

 

 У цьому столітті, маленькі золоті сережки носили карбонарії і інші жителі Сицилії, які вірили в нечисту силу і носили ці амулети з тим, щоб відігнати Малоччіо або ж, дурні очі, від себе подалі. Джерело ЕРЕ (том 5, Дурні очі, стор 613b)

 

 Першу згадку про сережки в Біблії серед євреїв ми можемо знайти в книзі Буття 35: 4 де проводиться асоціативна лінія до сережок сімейства Якова. Крім того, міститься згадка про те, що в їхніх землях люди вірили в дивних і чужих богів. У книзі Буття 35:2 Якову було сказано: Відкинь богів, що перебувають у тебе, і очистьтесь, і змініть свою одіж;

 

 Символи цих чужих богів, як ми можемо бачити з книги Буття, проявляються у формі одягу.

 З книги Буття 35:4, стає ясно, що носити сережки стає все більш загальноприйнятим звичаєм. Крім того, стає ясно, що ці сережки були частиною чужих богів та їх символів, які були передані Якову. Він сховав їх в могилі, біля дуба в Шехема. Виявляється, що сережки були символами стародавніх політеїстичних(багатобожжя) звичаїв, які беруть свій початок від початкового анімізму в Халдеї і, зокрема, Вавилоні.

 

анімізм – , Містичне уявлення первісних людей, згідно з яким кожна річ має свого духа, душу; одухотворення сил і явищ природи.

 

 Як виявилося, під час свого перебування в Єгипті, жителі Ізраїлю відновили традицію носити сережки. Цей історичний період припав на час Закону. А свідчення про це дав Аарон. Він сказав, щоб мешканці вийняли золоті сережки з вух своїх дружин, синів і дочок (Вих. 32:2). У книзі Вихід 32: 4, після того, як вони принесли лите теля, він сказав:

 

 Ось твої боги, Ізраїлю, що вивели тебе з єгипетського краю! ( Чому множина? )

 

 Як видно, Аарон визначає сережки як символи богів і називає їх у множині.

Традиція носити амулети набуває очевидні риси в той період, коли такі амулети можна було носити під одягом у секреті від інших.

Мойсей зруйнував зробленого ідола й знищив все золото. Як видно, саме він поклав край збору подібних амулетів,

 

 Термін lachash (у виданні SHD 3908) в книзі пророка Ісаї 3: 20 перекладається як сережка (у виданні KJV) а в Стандартному Виправленому виданні Біблії це слово перекладається як амулет (там же).

Етимологія (походження слова)  цього слова(амулет)  відноситься до поняття "шепотіти" і, таким чином, молитва в позитивному сенсі і заклинання в негативному. Таким чином, слово означає амулет, що носиться на вусі та охороняє його від чаклунських чар, тобто цей предмет виконував функцію – німої  молитви

 

 А Р С Кеннеді стверджує в своїй статті Талісмани і амулети (ЕРЕ, том 3, стр. 439) що нещодавні розкопки:

показують, що сережки розглядалися як щось, призначене для заклинання і чаклунства. Люди, які носили подібні предмети, щиро вірили в те, що це захистить їх від лихого ока,

Єврейські історики справедливо вважали, що носити кільця та сережки несумісне з відданістю Яхве. Насправді ж, в стародавні часи, можна було сказати, що будь-яка прикраса була амулетом і використовувалася відповідно (СР Арам Кедаша, "священний амулет 'для слова" сережка ").

Коротко кажучи, стародавній звичай носити прикраси обумовлений не стільки суєтною жіночою природою, скільки прагненням захистити різні місця на тілі від зазіхань злих духів. (див. В. Р. Сміт рель Сем 1894, стор 453 і примітка).  

 

 Подібним же чином люди вважали, що носове кільце захищає ніс від злих духів. Як ми можемо побачити з етімологічного значення слова lehashim, Носове кільце вважалося чимось на кшталт магічного символу. Крім того, із загального змісту книги Екклизіяст 10:11 видно, що спочатку lehashim за формою нагадували амулети у вигляді змій (там же). Ісая згадує про Saharon або ж малий місяць або ж півмісяць. Ці стрічки у вигляді півмісяця все ще носять на шиї верблюдів і до цих пір. Ці амулети (талісмани) походять від древніх асоціацій з богом місяцем (як втілення чоловічого начала з Аравії, тобто Шамс). Проте, видається цілком ймовірним те, що стародавні люди вважали символи великодніх(пасхальних)  культів нероздільними. У зв'язку з цим кругла форма кілець є відображенням культової символіки; вона відображала культ місяця і змії.

 

 Значення змієподібної форми для вух знайшло своє відображення в дуже стародавній грецькій легенді про мудреця, який розумів мову птахів. "Цей мудрець отримав знання від змій, яким він врятував життя; в подяку за це змії очистили вуха людини, коли він спав."

 

 В давнину люди вважали, що вуха були воротами, крізь які входили і виходили духи (Фрезер, там же, том III, стор 31). Крім того, вужі вважалися притулком розуму. Виходячи з вище викладених обставин, ми цілком можемо зробити висновок, що у древніх була нагальна необхідність захищати вуха амулетами у вигляді кілець у формі зміїв або кілець.

Кров, пущена з проколеного вуха іноді використовувалася для ритуальної відплати; це відбувалося перед тим, як людині дарували амулет.

Подібним же чином, у євреїв вуха вважалися брамою, через які вони пізнавали Бога, а саме Вислухай, Про Ізраїль і т.д., і це прямо суперечить концепції містичних культів.

 

 Ідея сережки в одному вусі, яка показує доступність в сучасному розумінні цього слова, є спотворенням звичаю островів Тихого Океану. Таким чином, до нас цей звичай дійшов як вираження гомосексуальної розбещеності.  

 

 Подібним же чином, жіночі вбрання також носили і деякі чоловіки під час проведення анімістичних культових обрядів. Ці люди вважали, що наряди і шати подібного роду вбережуть їх від злих сил. Крім того, жіноче вбрання носили також і шамани або цілителі південно-східних африканських племен.

Звичай носити амулети серед стародавніх євреїв згодом був засуджений і скасований. У зв'язку з цим люди стали ховати ніс і вуха під одягом.

 

 Найбільш ранній осуд звичаю носити косметику для прикраси обличчя ми можемо бачити в епізоді з Єзавель, де вона накрасила очі і повіки.

 

 4Царств 9:30 І прийшов Єгу до Ізраїля. Єзавель ж, одержавши звістку, нафарбувала очі свої, і прикрасила голову свою, та й виглянула у вікно

 

 Однак, поведінка Єзавель засуджується, головним чином, у зв'язку з тим, що вона поклонялася Ваалу.

У книзі Єремії ми можемо зустріти ідею про Ізраїль, який порівнюється з блудницею. Таким чином, використання косметики і прикрас відображає саме цю ідею. ( Прикраси це речі блудниці)

 

 Єремія 4:30 А ти, спустошена, що будеш робити? Хоч ти зодягаєш в пурпур, хоча прикрашуєшся золотими нарядами, змальовуєш очі твої фарбами, але надаремно прикрашуєшся: обридили тобою коханці, вони шукають твоєї душі!.

 

 І ось знову, Ізраїль був блудницею. Єзекіїль засуджує ідолопоклонство і розбещеність Ізраїлю.

 

Супротивники косметики заперечать, що косметику вживали лише ізраїльтяни. Поза всяким сумнівом, багато сект вважали, що косметика є породження диявола і демонів. Про це ми можемо прочитати в книзі Еноха, проте, це зовсім не означає, що цього ж погляду дотримувалися й інші церкви.

Деякі прикраси використовувалися для придбання людиною нових здібностей, наприклад, сережка. Камінь бога-покровителя імені людини апплікаціровался на вухо в точку, відповідну залозі внутрішньої секреції. Як відомо, вухо своєю формою копіює зародок людини, тому точки залоз внутрішньої секреції на ньому легко обчислюються. Сьогоднішня традиція проколювати вуха і носити сережки, є шкідливою та небезпечної. Пухлини мозку, втрата пам'яті, гормональні порушення і навіть раптова смерть – всьому цьому причина – неправильне використання сережок

 

Висновок

Носити сережки заборонялося Біблією. Це можна зрозуміти, якщо зробити деякі висновки із прикладів засудження тих, хто поступав саме таким чином. Таким чином, ми робимо відповідний висновок із книги Буття 35:4. Незважаючи на роль Якова, традиція носити сережки сягає часів єгипетського полону.

 

 Традиція носити прикраси, в загальному і цілому, походить від того ж самого звичаю, що й носити сережки – а саме, як амулети проти злих духів. У даному випадку, амулет у вигляді змії був самим

показовим прикладом цього припущення. Цей звичай мав пряме відношення до культу місяця або ж, півмісяця.

Півмісяць був не просто орієнтиром для відліку часу (складання календаря), спираючись при цьому на астрономічні закономірності Новомусяччя , проте, це був символ бога місяця Шамс. Культ цього бога в системах Близького Сходу мав дуже широке поширення. Таким чином, півмісяць служив уособлення цілої культової системи.

 

 Точка зору на косметику, якої дотримувалися ранні секти, полягала в тому, що це було мистецтво Азазеля або ж Сатани, заколотника Сонму. Саме він навчив людей вживати косметику і носити прикраси, – так вважали представники давніх сект. З точки зору Священного Писання вітаються скромні і помірні шати, прикрашені добрими вчинками. Звичай фарбувати очі, очевидно, походить від поклоніння богам і блуду ..

 

 Використання ж талісманів і амулетів заборонено, оскільки воно має пряме відношення до ідолопоклонства. Таким чином, використання предметів прикраси на одязі дуже обмежене; амулети ж і подібні прикраси заборонені.

 

 Таке ставлення до прикрас пов'язано з поглядами про те, що це веде до ідолопоклонства; про гріховність прикрас ми можемо прочитати в першому посланні апостола Павла до римлян.

 

 Одяг християнина повинна мати пристойний вигляд. Крім того, в усьому одязі та зовнішньому вигляді християнина не повинно бути й найменшого натяку на те, що він має відношення до ідолопоклонства або ж, до яких-небудь інших забобон чи суєти.

Чоловіки і жінки не повинні носити одяг протилежної статі. Вони, крім всього вище сказаного, повинні вести себе благочестиво. Бог повідомляє, що він прикрасив Свій обраний Єрусалим.

 

Бог прикрасив Єрусалим, так що, символічно, всі обрані виявилися причетними до милості Божої. Єрусалим відвернувся від Бога і став відступником, незважаючи на той факт, що вони були прикрашені Богом, і Він дав їм прикраси та вбрання. Ці предмети мали символічне значення для богів, до яких повернулася країна. Вони впали в ще більший гріх, ніж самаритяни і жителі Содому. Проте, Господь заповітом своїм відновить всі ці системи (Єзек. 16:55-63). Наше завдання полягає в тому, щоб пам'ятати про духовні прикраси, які нам дав Бог. Ми повинні точно визначити пріоритет фізичних, матеріальних цінностей світу і духовних надбань від Бога.

 

Ос2:13-15  І навіщу її за дні Ваалів, коли вона кадила. І приоздоблювалася ти своєю носовою сережкою та своїм нашийником, і ходила за своїми полюбовниками, а Мене забувала, говорить Господь.

 

Підсумки: Коли можна носити золоті прикраси? 

 1. по забобонним уявленням – є магічним засобом проти хвороб, нещасть

 

 2. носили ці амулети з тим, щоб відігнати погані очі, від себе подалі

 

 3. стає зрозуміло, що ці сережки були частиною чужих богів та їх символів

 4. амулет, що носять на вусі він охороняє людину від чаклунських чар, тобто цей предмет виконував функцію "німої молитви

 

 5. звичай носити прикраси обумовлений не стільки суєтною жіночою природою, скільки прагненням захистити різні місця на тілі від зазіхань злих духів

 

 6. В давнину люди вважали, що вуха були воротами, крізь які входили і виходили духи

. У зв'язку з цим кругла форма кілець є відображенням культової символіки; вона відображала культ місяця і змії

 

 7. Звичай носити амулети серед стародавніх євреїв згодом був засуджений і скасований. У зв'язку з цим люди стали ховати ніс і вуха під одягом.

Visit Our Site in English